Fantastic Odor Control Koku Giderimi
 
Yaşam Alanlarındaki Kötü Kokuların Giderimi
Yaşam Alanlarında Koku Giderimi

Odor control koku nötralizasyon ürünleri yaşam alanlarındaki kötü kokular için manuel olarak uygulanabilir.Manuel uygulamalarda sırt pompası veya basit el tipi püskürtücülerle % 1 - 5 arası solüsyonlar kullanılabilir.

Bununla birlkte Odor Control koku giderim kimyasalları otomatik uygulamalarda parfüm dozlama pompaları ve pazardaki diğer tüm otomatik püskürtme düzenekleri ile uyun içinde kullanılabilir.

Odor Control Koku Giderimi Nasıl Çalışır?

Yaşam alanlarında oluşan kötü kokuların Odor Control ile giderimi için aşağıdaki yöntemlerin bileşkeleri kullanılır.

Nötralizasyon : Odor Control koku giderim ürünlerinin aktif maddesi öncelikle koku molekülünün kendisini hedefler. Odor Control'ün özel molekül yapısı istenmeyen koku molekülüne kilitlenerek kötü kokunun burun içindeki algılayıcılar tarafından algılanan yapısını bozar.

Dengeleme : Yaşam alanlarındaki koku kaynağına zıt yapıda seçilen ve Odor Control formülüne eklenen esanslar kötü kokuyu bir anlamda parazitler, mesajını bozar ve algılanmasını engelleyerek tamamlayıcı bir etki yaratır.

Çökeltme : Odor Control özellikle sisleme otomasyonuyla uygulandığında yaratılan sis koku moleküllerini içine alır ve sisle beraber ağır ağır çökeltir. Bu etki bir anlamda yağmur sonrası etkiye benzer şekilde havayı Odor Control ve su karışımıyla yıkamak olarak özetlenebilir.

Parçalama : Uygulamanın gereklerine göre seçilen bir kısım Odor Control formülasyonlarındaki enzimler ve mikroorganizmalar nötralizasyon etkisini pekiştirecek şekilde koku moleküllerini parçalar.

Bu yöntemlerin tamamının veya bir kısmının etkisi sonucunda ortamdaki koku nötralize edilir, insanlar için algılanabilir rahatsız edici seviyenin altına iner.

 
 

Fantastic Odor Control FRP 04 : Yemek kokuların gideriminde kullanılır.
Fantastic Pet Odor : Evcil hayvanlardan kaynaklanan kokuların gideriminde kullanılır.
Fantastic Odor Control 07 : Çöp varilleri, çöp kovaları vb. çöp kaynaklı kokuların gideriminde kullanılır.
Fantastic Odor Control FRP 01 :Tuvalet, pisuvar, klozet gibi yerlerdeki kokuların gideriminde kullanılır.
Fantastic Smoke Odor : Fantastic Smoke Odor sigara içilen ortamlardaki ağır ve kötü kokuyu tamamen nötralize ederek ortamdaki havayı önce nötr hale getirir sonrada kendi üzerindeki ferah kokuyu ortama yayar.
Fantastic Odor Control FRP-6 : Mutfaklardaki balık kızartması kokusunu giderir.

   
Hasanpaşa Mahallesi Sarayardı Caddesi No : 100 / 7 Kadıköy İstanbul Turkey
Tel : +90 216 337 22 37 Fax : +90 212 337 33 88